Urządzenia UTM

Urządzenia UTM

Dzisiejszym bardzo często poruszanym tematem wśród osób zajmujących się bezpieczeństwem sieci są urządzenia UTM. Wszystkim zainteresowanym zamierzamy wyjaśnić, że jest to nowatorski system zabezpieczeń obejmujący dużo wyspecjalizowanych modułów wbudowanych w jedno urządzenie. Jest to niezwykłe odkrycie w branży zabezpieczeń sieciowych. Dzięki stosowaniu definitywnie pionierskich oraz do tego momentu nie używanych rozwiązań jest to środek na zagwarantowanie niebagatelnego poziomu bezpieczeństwa w organizacji.

Atuty

urządzenia UTMNasuwa się pytanie czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Dla fachowców odpowiedź na to pytanie jest proste. Zakup poszczególnych modułów z jakich składa się UTM znacznie przewyższa cenę rynkową tego nowoczesnego urządzenia. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do firm, gdzie jest kilka stacji roboczych jak i do korporacyjnych sieci firmowych, które składają się z kilkunastu oddziałów zlokalizowanych w różnych regionach kraju. W każdej firmie UTM Cyberoam zagwarantuje najwyższe bezpieczeństwo sieci oraz informacji wrażliwych. To rozwiązanie szeroko chroni przed najnowszymi wirusami z jakimi walczą aglomeracje od bezpieczeństwa sieci. Moduły systemu UTM działają błyskawicznie.

Technika

Urządzenia UTM zmontowane są z kilku modułów, które w dzisiejszych czasach można zdobyć osobno. System UTM Cyberoam zbudowany jest z takich modułów jak: IPS, Weeb Filter, firewall, VPN,, WAF, IM, Application Filter, Qos, raportowanie, Anti Virus i Anti Spam. Pozytywem tego produktu jest informacja, że urządzenie UTM Cyberoam obsługuje wszystkie wymienione moduły. Gwarantuje przy tym kompleksowe bezpieczeństwo sieci a także minimalizuje poziom ryzyka cyber ataków.

Korzyści

Urządzenia UTM dają specjalistom od sieci na ciąg wyspecjalizowanych prac, czego nie umożliwia nadzorowanie totalnie odrębnych systemów. UTM Cyberoam mają ogromną rzesze funkcji zabezpieczających w obrębie jednego urządzenia. Dzięki tego typu rozwiązaniu administrator może pewnie i w razie potrzeby dostosowywać ustawienia każdego elementu. Walorem tego rozwiązania jest dodatkowo fakt, że przeciwdziałanie na Cryptolockera następuje momentalnie. Bardzo szeroko rozbudowana architektura raportowania umożliwia takie reakcje. Urządzenia UTM Cyberoam redukują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym najwyższy jakością poziom bezpieczeństwa jaki jest aktualnie dostępny na rynku.