Urządzenia UTM TOP informacji, które warto znać

Urządzenia UTM

Ogólnoświatowa sieć komputerowa jaką jest Internet obecnie staje się konieczny w sterowaniu organizacji. Niezależnie od rozmiaru każda firma eksploatuje z co najmniej jednego komputera podłączonego do sieci. Notebooki bardzo pomagają aktywność przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, ułatwiona jest porozumiewanie się między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. W tej chwili nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia z Internetem. Niestety wspólnie z rozwojem Internetu etapowo rozbudowują swoje starania cyber przestępcy. O ile do zagwarantowania bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość internauty w tym zakresie o tyle biznesmen powinien globalnie zabezpieczyć swoją sieć doskonałymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM.

Bezpieczeństwo sieciurządzenia utm

Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien zadbać o duży poziom kwalifikacji swoich pracowników w kierunku bezpiecznego poruszania się po sieci. Rozpowszechnionymi zagrożeniami kierowanymi w przedsiębiorstwa są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na laptopach w oddziale. W bieżącej chwili hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły fachowców, którzy posiadają kolosalną wiedzę i środki pieniężne. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo owocne. Używaną drogą jaką niepożądane oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach udają zaufane firmy takie jak banki, dostawca wody.

Dlatego pożądane byłoby zainwestować w urządzenia UTM, które są odporne na rozwinięte ataki hakerów. Nadobowiązkowo pożądane byłoby opracować kompetentną politykę bezpieczeństwa jaka będzie działać na terenie firmy. Normy bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie zwykłe zabezpieczenia jak stosowanie ciężkich do złamania haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co kwartał jak również specjalistyczne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Obecnie opracowanie odpowiedniej i pewnej polityki bezpieczeństwa jest dużo łatwiejsze niż niegdyś, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

UTM

Urządzenia UTM dają pewność efektywnej ochrony danych informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem fachowców z tematyki zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są rozwinięte to zabezpieczają sieć przedsiębiorstwa na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu wysyłania i odbierania sygnału fizycznego, poprzez zagwarantowanie ochrony przesyłania pakietów danych szyfrując je, aż po warstwę aplikacji, odpowiedzialną za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie narzędzia takie jak: IPS, Weeb filter, application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam oraz moduł odpowiedzialny za opracowanie raportów. Jak widać dzięki rozbudowanemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego można zyskać wiele funkcjonalności, które globalnie zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne przedsiębiorstwa.

VPN router

Głównym komponentem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg istotnych funkcji. To dzięki niemu można zagwarantować bezpieczeństwo informacji wrażliwych niezależnie od miejsca przebywania użytkownika. W dzisiejszym świecie przedsiębiorstwa rozwijają się w sposób energiczny. Pracownicy potrzebują dostępu do danych firmy w podróżach służbowych jak również nieraz dostępu zdalnego z mieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wyciekiem haseł a także zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do haseł dostępu. Dodatkowo moduł ten odpowiada za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, robaków, spamu, koni trojańskich, włamań dzięki czemu chroni laptopy i sieć oraz gruntownie ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z tabletów