Wykończenie tarasu

Aktualnie producenci prześcigają się i wykonują różnorodne materiały i systemy do wykończenia tarasu. Jaki więc upatrzeć, aby mieć możliwość napawać się stworzeniem ciepłego miejsca do odprężenia na świeżym powietrzu? Deska tarasowa WPC jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem, które poleca coraz więcej osób.

Przygotowanie

Miejsce, gdzie powstanie taras, musimy najpierw odpowiednio przygotować. Jest to wymagana praca, bowiem źle wykonane może w następstwie przenieść się na negatywne działanie niskich temperatur czy gradu. Trzeba więc zaopiekować się o to, aby podłoże miało hydroizolację, niewyczuwalny spadek na zewnątrz i warstwę termoizolacyjną.

Deska tarasowa WPC

Tarasy kompozytowe są aktualnie coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Wyglądają nowocześnie i klimatycznie. Dzięki temu, że deska tarasowa WPC imituje wyglądem naturalne drewno wygląda ona naprawdę estetycznie. Przy czym jest ona jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów jakie są na rynku. Dodatkową zaletą jest łatwa pielęgnacja.

Materiał

Osiągi wyboru materiału jest mocno dużo, a jego jedyne ograniczenie stanowią nasze wydatki. Standardowe kafle możemy zastąpić normalnym drewnem, a natomiast osoby, które nie są zainteresowane impregnowaniem – mogą upatrzeć kafle imitujące kamień. Z racji tego, że taras jest obecny niedaleko salonu, trzeba przemyśleć o deskach tarasowych, które kolorytem przypominają panele leżące we wnętrzu. Dzięki temu dowalimy przestrzeni salonowi i spowodujemy, że będzie fantastycznie prezentował się z tarasem.

Deska tarasowa WPCGdy wybierzemy drewno naturalne musimy mieć na uwadze o jego cyklicznym impregnowaniu. Jego wartością jest wygląd estetyczny, a także niepodatność na urozmaicone uszkodzenia mechaniczne. Dobrym jego zamiennikiem są kompozyty drewniane, które na przekór niemałych kosztów, dają gwarancję, iż nie niepokojąca będzie nam korniki.

Fajną alternatywą jest cnotliwie prezentujący się gres, który w porównaniu do mrozoodpornych kafli, jest kolosalnie trwały. Ponadto dostępny jest w niemałych rozmiarach, co z kolei przekłada się na małą ilość zastosowania fug.

Czciciele kamienia naturalnego mogą zdecydować się na jego położenie na tarasie, lecz warto mieć na uwadze, że wymagana będzie osłona przed uszkodzeniami mechanicznymi wykorzystując impregnaty. Innym rozwiązaniem może być kostka, dzięki której możemy stworzyć urozmaicone wzory i łączyć kolory. Często jednak kostka brukowa, która jest nieodpowiednio położona osiada i taras nabiera krzywizn.

 

 

Zapisz