Szambo betonowe Konin czy oczyszczalnia ścieków

Przed wyborem

Kolejnym z etapów inwestycji takiej jak budowa domu, jest wybór metody odprowadzania ścieków, jeśli nie mamy możliwości podłączenia się do kanalizacji, musimy się zdecydować na szambo betonowe Konin. Prawie każdy kto się podjął budowy własnego domu liczył się z tym, że jest to duże przedsięwzięcie finansowe. Nie każdy jednak brał po uwagę, że czasem faktyczne koszty inwestycji przekraczają kwotę jaka zakładana była w kosztorysie. Wpływ na to może mieć wiele różnych czynników. Tym bardziej powinniśmy dobrze przemyśleć każdy zakup związany z naszą inwestycją. Przeważnie każdy najpierw patrzy na cenę, ale przy tego rodzaju zakupach musimy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość. Jedynie solidne szambo betonowe zapewni nam odpowiednią jakość na lata.

Tradycyjne szambo betonowe Konin można również wykorzystać do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, ale jest to zdecydowanie droższa inwestycja niż samo szambo betonowe. Pamiętajmy, że w obu tych przypadkach nasza działka musi spełniać określone warunki.szambo betonowe Konin

Tak samo jak szambo betonowe tak i przydomowa oczyszczalnia ścieków muszą znajdować się w określonych odległościach od granicy działki, drogi, od ujęcia wody, rur z gazem oraz od domu. W przypadku kiedy myślimy o przydomowej oczyszczalni ścieków należy również zwrócić uwagę na odpowiednią przepuszczalność gruntu oraz niski poziom wód gruntowych. Ważne jest też to, że do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków potrzebujemy o wiele więcej miejsca na działce niż na szambo betonowe. Jednocześnie koszty związane z jej budową są zdecydowanie wyższe w porównaniu z kosztami jakie poniesiemy jeśli kupimy szambo betonowe Konin.

Niezbędne formalności

Przy budowie przydomowej oczyszczalni ścieków pamiętajmy, że jej elementy powinny posiadać Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska, można też kupić gotowy produkt od firm świadczących kompleksowe usługi związane z montażem konserwacją i formalnościami prawnymi. Budując oczyszczalnię ścieków istotne jest odpowiednie umiejscowienie osadnika wstępnego, który powinien być zakopany jak najbliżej domu i dobrze odpowietrzany, równie ważny jest drenaż rozsączający z uwagi na fakt, iż gleba jest najczęstszym odbiornikiem ścieków.

Kupując gotowe szambo betonowe, mamy o wiele prostsze formalności do przejścia. Istotną zaletą jeśli wybierzemy szambo betonowe jest przede wszystkim niska cena, solidność, wytrzymałość oraz duża masa, dzięki której zbiornikowi nie grozi wypchnięcie przez wody gruntowe. A jego producent dostarczy nam wszystkie niezbędne dokumenty.

Decyzja szambo betonowe Konin

Na ostateczny wybór i tak mają wpływ warunki przestrzenne, położenie działki i koszty jakie jesteśmy w stanie ponieść na wybraną metodę odprowadzania ścieków.