Szamba betonowe Radom dodatkowe akcesoria

Znacząca większość domów, które nie mają możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji musi posiadać szambo. Przeznaczone ono jest do gromadzenia nieczystości. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu gromadzenia deszczówki bądź innych cieczy. Szamba betonowe Radomidealnym rozwiązaniem zarówno dla jednych jak i dla drugich.

Szamba betonowe Radom

Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do kolekcjonowania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Większość producentów szamb betonowych stosują pierwszorzędny żelbeton typu: B – 25 i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet. Sprawia to, że szamba betonowe podołają długo służyć posiadaczowi. Najpierw w produkcji tego produktu jest wykonany odlew oraz zastosowanie odpowiednie preparaty chemiczno – budowlane, które zakleją pory. Kolejna faza obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany. Sprawdzana jest również jakość wyrobu. Cały proces daje klientowi gwarancję stu procentowej szczelności i odporności przez lata. Po montażu u klienta szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio zaizolowana. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko wsiąkania wody gruntowej do szamba.szamba betonowe Radom

Do przewóz i montażu zbiornika potrzebny jest fachowy budowlany sprzęt. Wytwórnia szamb betonowych musi takowy posiadać w swoich jednostkach. Szamba betonowe ze względu na swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami. Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować w każdym gruncie. Kolejną wiadomością jest fakt, że szamba betonowe są masywne. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Wysokiej klasy wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat. Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba

Dzięki takiemu czujnikowi nigdy nie przeżyć się zjawiska wylewających się ścieków. Jest to bardzo nieprzyjemne i wręcz straszne doświadczenie. Takie zaskoczenie może być bardzo trudne, jeśli jest czerwona kartka w kalendarzu i nie ma możliwości zamówienia firmy zajmującej się wywozem ścieków. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed przekroczeniem optymalnego poziomu zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu czytnikowi można uchronić się przed przepełnieniem szamba. Ciecz w zbiorniku po osiągnięciu ustawionego poziomu alarmowego, powoduje rozpoczęcie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu poziomu wody można z sukcesem zdążyć z zamówieniem szambiarki.