Szamba betonowe a inne rozwiązania

Oferta zbiorników na ścieki z gospodarstwa domowego

W tym momencie coraz częściej ludzie decydują się się na zamieszkanie na wsi. Niewiele osób lubi mieszkać w blokowisku i dlatego marzy o domu na wsi. Budowa wymarzonego domu jest związana z kilkunastoma różnymi częściami. Powodzeniem cieszą się tereny pod miejskie. Faktem jest, że większość terenów pod miejskich nie oferuje kanalizacji. Absolutnie dlatego wszystkie osoby, które budują dom spotykają się z wyborem zbiornika na ścieki komunalne. Teraz na rynku występuje parę rozwiązań. Wśród rozwiązań prym wiodą przydomowe oczyszczalnie ścieków, szamba betonowe i zbiorniki z tworzywa sztucznego.

Wiele czynników ma wpływ na dokonanie wyboru pomiędzy tymi zbiornikami. Zalety i wady zaprezentowane w tym artykule, mamy nadzieje że pomogą w dokonaniu wyboru.

Szamba plastikowe

Wykonywane są zwykle z wytrzymałych poliestrów i włókno szklane uzbraja produkty. Ta technologie ma za zadanie zagwarantować szczelność zbiornika. Te szamba uważane są za przyjazne środowisku. Szamba plastikowe nie uszkadzają środowiska. Dlatego pierwszą zauważalną zaletą jest ich ekologiczność. Lekkość jest cechą charakteryzującą zbiorniki z tworzywa sztucznego. Na pewno ułatwia to samodzielny transport i montaż. Z drugiej strony ich lekkość jest też wadą, ponieważ nie mogą być instalowane na wszystkich działkach.

Te zbiorniki nie będą dobrym wyborem  na terenach podmokłych czy też z wysokim stanem wód gruntowych. Niestety odznaczają się niską wytrzymałością na obciążenia. Tych zbiorników nie należy montować pod podjazdem dla pojazdów. Istnieją również przypadki, że takie zbiorniki pękały pod wpływem nacisku wywołanego przez szambiarkę. Osoby zainteresowane zakupem tych zbiorników muszą być przygotowane na koszt rzędu od 1 700 zł za 2 000 L do nawet 7 000 zł za 12 000 L.

Szamba betonowe

szamba betonoweBardzo popularne zbiorniki na ścieki z gospodarstwa domowego. Najczęściej wykonane są z żelbetonu klasy B-25. Producenci szamb betonowych reformują proces produkcyjny w celu uzyskania najwyższej jakości produktu. Stosowane jest wzbogacanie żelbetonu o specjalną chemię budowlaną, co ma za zadanie uszczelnić pory betonu. Komplementarnie na szamba betonowe nakładana jest kilkukrotnie warstwa izolacyjna. Właśnie dlatego szamba betonowe są szczelne, co powoduje że są przyjazne dla środowiska.

Szamba betonowe w odróżnieniu od szamb plastikowych są ciężkie. Daje to możliwość używania ich na każdej działce. Właśnie z powodu swojej masy osadzają sie mocno w gruncie daje to pewność, że zbiornik nie przesunie się. Należy wspomnieć, że szamba betonowe można ulokować pod podjazdem dla aut osobowych. Te zbiorniki są wytrzymałe. Trzeba wspomnieć, że te zbiorniki nie kruszą się. Kiedy zainwestuje się taki zbiornik od zaufanego producenta nie ma co się martwić przed dekady. Ceny zaczynają się od 900 zł do 4 000 zł..

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków zostały stworzone w trosce o dobro środowiska naturalnego. W tej branży jest to nowość. Jej głównym zadaniem jest oczyszczanie i filtrowanie ścieków komunalnych, co daje oczyszczoną wodę. Tą wodę można wykorzystać na wiele sposobów, co generuje oszczędności. Musimy wspomnieć, że to rozwiązanie ma też ogromną wadę. Tego typu zbiorniki wymagają stosowania w domu tylko i wyłącznie ekologicznej chemii gospodarczej. Należy tak robić, żeby nie zabić żywych bakterii wewnątrz zbiornika. Kiedy nie będzie wykorzystywana taka eko chemia może nawet dojść do zniszczenia flory bakteryjnej. Powoduje to nawet konieczność wymiany zbiornika na nowy. Ceny wahają się od 6 000 zł do nawet 20 000 zł.